- جمعه 24 اسد 1399
August 14, 2020

پایگاه خبری افغان نیوز

سفیر روسیه با وزیر دفاع در کابل دیدار کردسفیر روسیه با وزیر دفاع در کابل دیدار کرد

سفیر روسیه در کابل "الکساندر مانتیتسکی" با وزیر دفاع افغانستان "طارق شاه بهرامی" دیدار و روی مسایل امنیتی و همکاری های دو جانبه گفت و گو کردند.


به گزارش افغان نیوز، سفیر روسیه در دیدار با وزیر دفاع در کابل اطمینان داد، که کشورش در قسمت همکاری های نظامی، آموزش افسران ارتش ملی افغانستان، ترمیم هلیکوپترهای قوای هوایی افغانستان و مبارزه با تروریسم به تعهدات شان ثابت قدم است.
وزیر دفاع افغانستان گفت: افغانستان به هیچ گروه و سازمان تروریستی اجازه نخواهد داد که از خاک افغانستان تهدیدی را متوجه همسایه های افغانستان نمایند.
وزیردفاع ملی افغانستان در پیوند با وضعیت امنیتی در صفحات شمال کشور معلومات ارایه کرد و گفت: هم اکنون قوای مسلح افغانستان در نقاط مختلف کشور حملات دشمن را خنثی نموده با ضربات شدید و تلاش های شبانه روزی شان جلوی گسترش فعالیت های تخریبکارانه تروریستان را گرفته اند، ضایعات و تلفات سنگین را به دشمن وارد نموده است.
در ادامه این ملاقات الکساندر مانتیتسکیدخاطر نشان ساخت، که در جریان ماموریت اش به گسترش پیوندها بین افغانستان و کشور مطبوعش تلاش می نماید.
این دیدار در حالی صورت می گیرد، که نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه "ضمیر کابلوف" روز گذشته گفته بود، که اعضای داعش برای جنگ در برابر امریکا و دیگر نظامیان خارجی به افغانستان نمی‌آیند؛ بلکه به این کشور آمده‌اند تا پایگاهی را برای گسترش به سمت شمال و آسیای مرکزی ایجاد کنند. وی عنوان کرده بود، که نیروهای خارجی و دولت افغانستان برای شناسایی اعضای ذخیره و غیر فعال این گروه تروریستی اقدامی انجام نمی‌دهند.

برچسب

الکساندر مانتیتسکی،طارق شاه بهرامی،داعش،نظامی،امنیتی،افغانستان،روسیه

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما