- جمعه 24 اسد 1399
August 14, 2020

پایگاه خبری افغان نیوز

اتاق تجارت: خواستار سرمایه‌گذاری گسترده ایرانی‌ها در افغانستان هستیماتاق تجارت: خواستار سرمایه‌گذاری گسترده ایرانی‌ها در افغانستان هستیم

سخنگوی اتاق تجارت و صنایع با اعلام برگزاری سومین نشست اقتصادی مشترک افغانستان و ایران که تا یک ماه آینده در تهران انجام می‌شود گفت که این اتاق در راستای منافع ملی افغانستان خواستار سرمایه‌گذاری گسترده ایرانی‌ها در افغانستان است.


 مدیر عمومی روابط عامه اتاق تجارت و صنایع "صیام الدین پسرلی" در مصاحبه با رسانه‌ها افزود: این اتاق همواره از مقام‌های حکومت وحدت ملی خواسته‌است تا سرمایه گذاران ایرانی را برای سرمایه‌گذاری مشترک در افغانستان تشویق و حمایت بیشتری کنند.
پسرلی گفت که در نشست آتی مشترک که برای اواخر ماه حوت سال جاری برگزار شده‌است، روی گسترش روابط بازرگانی و ترانزیت میان افغانستان و ایران گفتگو و راهکارهای عملی برای تسهیل این روابط مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
پسرلی تصریح کرد: در این نشست همچنین دو طرف دربارهٔ آغاز فعالیت بانک‌های افغانستان در ایران به ویژه در منطقه آزاد چابهار بحث خواهند کرد.
به گفته سخنگوی اتاق تجارت در نشست آینده، روی بستر سازی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک در بخش‌های گوناگون میان نمایندگان بخش خصوصی دو کشور نیز بحث خواهد شد.
بر اساس آمار اتاق تجارت، در حال حاضر حجم بازرگانی میان افغانستان و ایران به بیش از دو میلیارد دالر در سال رسیده‌است که این رقم نسبت به سال‌های گذشته افزایشی ملموس داشته‌است.

برچسب

تجارت و بازرگانی،سرمایه گذاری ،اقتصادی و دارائی،افغانستان،ایران

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما