- جمعه 24 اسد 1399
August 14, 2020

پایگاه خبری افغان نیوز

حمله هوایی ترکیه به سوریهحمله هوایی ترکیه به سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز شنبه از حمله هوایی ترکیه به نیروهای هوادار دولت سوریه در روستایی در شمال منطقه عفرین و کشته شدن دست‌کم۳۶ نفر در نتیجه این حملات خبر دادند.


به گزارش افغان نیوز به نقل از افق وارد شدن نیروهای هوادار دولت سوریه به عفرین به منظور حمایت از شبه نظامیان کرد مدافع خلق YPG «ی پ گ» در برابر حملات کشور ترکیه، بر شدت حملات منطقه عفرین افزوده است. چندی پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در واکنش به پیشروی نیروهای نظامی ارتش سوریه به شمال این کشور در جریان یک کنفرانس خبری اظهار داشت: «آنها در کل بهای سنگینی برای اشتباهات خود خواهند پرداخت.»
یورو نیوز گزارش داده که دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که این حمله هوایی سومین حمله نیروهای ترک به نیروهای طرفدار بشار اسد در ظرف ۴۸ ساعت گذشته است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه محل برخورد بمب‌های نیروهای ترکیه را کمپ کفرجینا (Kafr Jina) شناسایی کرده است.
نیروهای ترک کنترل ۷۰ درصد از شمال منطقه عفرین را در دست دارند.
نیروهای «دموکراتیک سوریه» در بیانیه‌ای اعلام کرده اند که هواپیماهای جنگنده ترکیه از ساعت ۵ تا ۱۰ صبح به وقت محلی نیروهای نظامی وابسته به ارتش سوریه را مورد حمله و بمباران قرار داده اند، اما آماری از تعداد کشته‌‌ها و زخمی‌ها ارائه نکردند.
حمله ارتش ترکیه به عفرین بحران سوریه را عمیق تر کرده است و تنش ها میان آنکارا و واشنگتن نیز بطور بی سابقه ای افزایش یافته است. چندی پیش وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده بود در صورت که روابط این کشور با امریکا بهبود نیابد احتمال قطع کامل روابط دپیلماتیک این دو کشور وجود دارد.

برچسب

حمله،هوایی،عفرین،36،حقوق بشر،،امنیتی،نظامی،کشتار،ترکیه،سوریه

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما