- جمعه 24 اسد 1399
August 14, 2020

پایگاه خبری افغان نیوز

نیروهای تازه نفس برای تأمین امنیت بند کمال خان عازم نیمروز شدندنیروهای تازه نفس برای تأمین امنیت بند کمال خان عازم نیمروز شدند

مقام‌های محلی ولایت نیمروز می‌گویند که نیروهای تازه نفس ارتش ملی، به منظور تامین امنیت بند کمال خان اقدام خواهند کرد.


به گزارش افغان نیوز به نقل از افق محمد سمیع، والی نیمروز گفت که این نیروها پس از پاکسازی مسیر دلارام – خاشرود به ولایت نیمروز رسیده‌اند و قرار است که در بخش تامین امنیت ساحات آسیب پذیر این ولایت به ویژه بند کمال خان اقدام کنند.
بند کمال خان در ولایت نیمروز موقعیت دارد. مرحله سوم پروژه اعمار بند کمال خان در ماه حمل سال جاری آغاز شد و دولت برای ساخت این بند، بودجه ۷۸ میلیون دالری اختصاص داده است.
در بسیاری از موارد، کشورهای همسایه با حمایت از مخالفان مسلح، مانع ساخت بندهای آبی در کشور می‌شوند؛ کمال خان نیز جز این بندها شمرده می‌شود.
مقام‌ها در قول اردوی ۲۱۵ میوند تعهد می‌سپارند که در بخش تامین امنیت بند کمال خان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
از سویی هم، در نتیجه عملیات پاکسازی نیروهای ارتش ملی، بخش‌های از مسیر خاشرود – دلارم، از وجود مخالفان مسلح پاکسازی شده است.
جنرال اسلم، فرمانده لوای ۴ قول اردوی ۲۱۵ میوند گفت: «طی چند عملیات جداگانه در مدت ۲ ماه بیش از ۷۰ شورشی کشته و زخمی شدند».
نیمروز از جمله ولایت‌های نسبتا امن در کشور شمرده می‌شود، اما به گفته مسئولان محلی، در برخی مواقع استخبارات منطقه در ناامن سازی این ولایت اقدام کرده‌اند.

برچسب

امنیتی،نظامی،افغانستان،نیمروز

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما