- جمعه 24 اسد 1399
August 14, 2020

پایگاه خبری افغان نیوز

وزیر دفاع آلمان خواستار فرستادن سربازان بیشتر به افغانستان شدوزیر دفاع آلمان خواستار فرستادن سربازان بیشتر به افغانستان شد

وزارت دفاع آلمان در نظر دارد که نیروهای آ‌لمانی را در افغانستان افزایش بدهد. هدف گسترش این ماموریت آموزشی و مشورت‌دهی سربازان افغان عنوان شده است.


اورزولا فون دیرلاین، وزیر دفاع آلمان مصمم است که کمک و همکاری این کشور را با نیروهای امنیتی افغان گسترش بدهد. این همکاری با افزایش نیروهای آلمانی در افغانستان صورت خواهد گرفت.
بر اساس گزارش‌های رسیده به خبرگزاری آلمان (دی پی ای)، قرار است رقم سربازان آلمان که مشغول آموزش و مشورت‌دهی نیروهای افغان هستند، به یک هزار و سه صد تن افزایش یابد. در حال حاضر، تعداد نیروهای آلمانی در هندوکش به ۹۶۳ تن می‌رسد.
فون دیر لاین در شرایط کنونی به عنوان سرپرست وزارت دفاع فعالیت می کند. گمان می رود که پس از تشکیل حکومت ائتلافی فدرال در سمت خود ابقا شود.
کشورهای عضو پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) سال گذشته توافق کردند که نیروهای بیشتری را به هدف آموزش و مشورت‌دهی برای سربازان افغان به این کشور بفرستند. این تصمیم منجر به افزایش سربازان ناتو از ۱۳ هزار به ۱۶ هزار تن خواهد شد.
نیروهای ناتو نقش مبارزاتی در برابر گروه های تروریستی ندارند و بیشتر سرگرم آموزش، همکاری و مشورتدهی نیروهای امنیتی افغان می باشند.
عدم توافق میان جناح های سیاسی آلمان روی ایجاد حکومت ائتلافی فدرال سبب گردید که تا حال هیچ رقم مشخص، از حضور نیروهای آلمان در افغانستان مطرح نگردد.
با این همه، از سال ۲۰۰۲ تا حال ۵۶ سرباز آلمانی در افغانستان جان باخته اند. پیش از ختم ماموریت جنگی سربازان ناتو که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت، رقم نیروهای آلمانی در افغانستان به سطح ۵ هزار تن رسیده بود.

برچسب

وزیر دفاع،اورزولا فون دیرلاین،ناتو،امنیتی،نظامی،آلمان،افغانستان

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما