- جمعه 24 اسد 1399
August 14, 2020

پایگاه خبری افغان نیوز

سفر رییس عمومی امنیت ملی و مشاور اقتصادی رئیس جمهور به مزار شریفسفر رییس عمومی امنیت ملی و مشاور اقتصادی رئیس جمهور به مزار شریف

گزارش‌ها از شهر مزارشریف می‌رسانند که معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی و سلام رحیمی، مشاور اقتصادی رییس جمهور غنی به ولایت بلخ سفر کرده‌اند.


به گزارش افغان نیوز به نقل از آواپرس، منیر احمد فرهاد، سخن‌گوی والی بلخ سفر معصوم استانکزی و آقای رحیمی را به این ولایت تایید کرده است
آقای رحیمی جزئیات بیش‌تر دربارۀ این روی‌داد نه‌داد؛ اما ظاهرا از صحبت‌های وی دیده می‌شد که آقای ستانکزی و رحیمی با عطامحمد نور، والی بلخ دیدار کرده اند
برخی از منابع می گویند که رییس عمومی امنیت ملی و مشاور ارشد رییس جمهور در امور زیربنا به خاطر حل تنش‌ها میان عطا محمد نور و دولت مرکزی به ولایت بلخ سفر کرده‌اند.
هرچند هنوز از سفر نمایندگان  دولت مرکزی به ولایت بلخ، بیش از ۱۵ ساعت می‌گذرد، اما تا هنوز نتایج گفت‌وگو‌ها بین دوطرف روشن نشده‌است.
این درحالی‌ست که محمد اشرف غنی، رییس جمهور حدودا، دو ماه قبل، منظوری استعفای عطامحمد نور والی بلخ را امضا کرد که باعث تنش‌ها بزرگ سیاسی میان بلخ و دولت مرکزی شده‌است.
عطا محمد نور گفته زمانی‌که استعفای خود را به رییس جمهور پیش کرده بود، چندین پیش‌شرط را نیز به او سپرده بود که باید تمام آنان اجرا می‌شد که تا هنوز نشده‌است.
او افزوده تا زمانی‌که دولت مرکزی با حزب جمعیت اسلامی مذاکره نکند، هیچ‌گاه از مقام ولایت کنار نخواهد رفت و هیچ قدرتی نمی‌تواند که او را از این مقام برکنار نماید.

برچسب

سیاست،افغانستان،مزارشریف

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما